Tydzień w bibliotece z ... DOC - em

Tydzień w bibliotece z … DOC - em

Przez cały tydzień w naszej szkolnej bibliotece gościł DOC - sympatyczny robot, który w prosty, intuicyjny sposób wprowadzał uczniów w podstawy programowania. Dzieci trenowały logiczne myślenie i inteligencję przestrzenną, ćwiczyły liczenie i decydowały, jak ma się przemieszczać DOC, aby dotrzeć do różnych miejsc rozmieszczonych na planszach. Wystarczyło nacisnąć przyciski na głowie DOC-a, aby zapamiętał on sekwencję działań, które następnie wykonywał, poruszając się po planszy. Ten kontakt dzieci z prostym programowaniem jest zabawny i praktyczny dzięki wypróbowywaniu wielu sposobów gry i poziomów o rosnącym stopniu trudności.

Anna Babis

Tydzień w bibliotece z … DOC - em