Wycieczka VIb do Włocławka

Czy Włocławek jest miejscem, w którym warto spędzić czas? Uczniowie klasy VIb przekonali się, że tak. W środę 29 maja wraz z wychowawczynią Anną Babis udali się do stolicy Kujaw na wycieczkę.  Rozpoczęli ją w Bibliotece Pedagogicznej, gdzie mieli okazję poznać małe, ale bardzo inteligentne roboty o nazwie Ozoboty. Dzieci za pomocą kolorowych kodów  (specjalnych puzzli i własnych rysunków) programowały zadania, które następnie wykonywały Ozoboty. Dzięki  takiej zabawie uczniowie aktywnie uczą się podstaw programowania, rozwijając przy tym kreatywność i logiczne myślenie. Po zapoznaniu się z Ozobotami pojechaliśmy do Parku Trampolin, gdzie ciekawie i prozdrowotnie spędziliśmy czas oddając się zajęciom ogólnorozwojowym. Następnie udaliśmy się do włocławskiej kręgielni. Tam na czterech torach rywalizowaliśmy o tytuł Mistrza Bowlingu. W drodze do domu zatrzymaliśmy się jeszcze na zaporze wodnej, aby przypomnieć sobie postać księdza Jerzego Popiełuszki i miejsce związane z jego śmiercią. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z ciekawie i aktywnie spędzonego czasu we Włocławku.

Serdeczne podziękowania dla mam: pani Małgorzaty Pietruszewskiej i pani Justyny Kaleckiej, które podjęły się opieki nad uczniami.

Anna Babis

Wycieczka VIb do Włocławka