Tydzień Bibliotek 2019

W dniach 8-15 maja 2019 r. w Bibliotece Pedagogicznej Kujawsko – Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku odbył się Tydzień Bibliotek pod hasłem: #biblioteka. Wydarzenie miało na celu promocję czytelnictwa i bibliotek oraz wymianę doświadczeń nauczycieli bibliotekarzy z bibliotek szkolnych. W czasie trwania akcji odbywały się spotkania nauczycieli bibliotekarzy w ramach sieci współpracy i samokształcenia Akademii Nauczycieli Bibliotekarzy – Czytelnicze inspiracje z wykorzystaniem nowoczesnych metod i technik rozbudzających zainteresowania czytelnicze. Na okolicznościowej wystawie zaprezentowane zostały działania bibliotek szkolnych, a osoby odwiedzające wypożyczalnię i czytelnię Biblioteki Pedagogicznej miały okazję zobaczyć prace plastyczne, fotograficzne oraz inne oryginalne sposoby upowszechniania czytelnictwa. Biblioteka szkolna SP 5 także miała swoje stoisko, na którym wyeksponowane zostały prace uczniów i efekty udziału czytelników w projektach eTwinning w roku szkolnym 2018/2019.

Anna Babis

Tydzień Bibliotek 2019