Tydzień w bibliotece z...eduapkami

Kolejny tydzień (25.03 - 29.03) upłynął w naszej szkolnej bibliotece nad dalszym zgłębianiem zagadnień związanych z technologiami informacyjno - komunikacyjnymi. Tym razem uczniowie poznawali ciekawe i przydatne w edukacji aplikacje mobilne. W sieci dostępnych jest wiele aplikacji, które mają charakter rozrywkowy lub użytkowy, ale możemy również znaleźć takie, które służą nauce, pozwalając uczniom zdobyć nowe umiejętności lub poszerzyć ich zakres wiedzy w określonej dziedzinie. Uczniowie wykorzystując własne telefony komórkowe instalowali na nie określone eduapki, dzięki którym poszerzali znajomość związków frazeologicznych czy informacje o świecie, grali w gry edukacyjne. Każdy mógł wybrać z zaproponowanego przez nauczyciela zestawu aplikacji te, które go najbardziej interesowały i wraz z kolegami i koleżankami przetestować je na własnym urządzeniu mobilnym. Do tych, które cieszyły się największą popularnością należą: Zgadnij co to?, Państwa miasta, Wykreślanka.

Anna Babis

Tydzień w bibliotece z … eduapkami