Z wizytą w skansenie - "Zwyczaje i obrzędy bożonarodzeniowe na Mazowszu".

15 grudnia w przedświątecznym nastroju odbyła się wycieczka do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, w której uczestniczyli uczniowie klasy III c. Na początku dzieci obejrzały prezentację multimedialną pt.: "Zwyczaje i obrzędy bożonarodzeniowe na Mazowszu", a następnie pod kierunkiem pań instruktorek wykonały własnoręcznie piękne anioły. Nie lada atrakcją była przejażdżka wozem zaprzężonym w konie. Następnie uczniowie obejrzeli niebywałe eksponaty znajdujące się w powozowni, galerii rzeźby oraz    w dworku. Ostatnią atrakcją wycieczki było zwiedzanie z przewodnikiem wystaw i ekspozycji bożonarodzeniowych prezentowanych    w chałupach z przełomu XIX i XX wieku. Uczniowie odbyli prawdziwą podróż do przeszłości, poznali historię, a także inspirujące zwyczaje i obrzędy wsi mazowieckiej. Nad dziećmi opiekę sprawowały panie: Anna Babis, Agnieszka Górecka oraz pani Anna Wiśniewska.

Z wizytą w skansenie - "Zwyczaje i obrzędy bożonarodzeniowe na Mazowszu".