Wycieczka do Włocławka

17 listopada uczniowie klasy IVB wyruszyli z wizytą do Włocławka. Celem wycieczki było zwiedzenie Biblioteki Pedagogicznej, w której to uczniowie zasięgnęli wiedzy o początkach druku, uczestnicząc w warsztatach,pt.: "Od tabliczki glinianej do ebooka". Atrakcją zajęć okazała się tablica multimedialna,przy której czwartoklasiści przypomnieli poznane wiadomości o książkach. Niespodzianką okazały się zajęcia przyrodnicze, podczas których uczniowie sprawdzili swoją wiedzę o substancjach. Sprawdzali właściwości substancji przy użyciu mikroskopów i komputerów.

Kolejny element wycieczki stanowiła wizyta w Muzeum Etnicznym oraz Miejskiej Bibliotece, którym towarzyszyły zabawy poszerzające wyobraźnię i spostrzegawczość. Organizatorem wycieczki była pani Anna Babis, której towarzyszyły pani Agnieszka Kalińska i Agnieszka Tuchewicz.

Od tabliczki glinianej do ebooka