11 grudnia 2023 20:37 | Aktualności

Sukces literacki uczennicy klasy 7b!

W poniedziałek, 11 grudnia w Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu rozstrzygnięty został wojewódzki konkurs literacki pod nazwą Kopernik był… poetą, w którym udział wzięło dwoje uczniów naszej szkoły. Komisja Konkursowa wybrała laureatów konkursu na najlepszy wiersz zainspirowany wybitną postacią, jaką był Mikołaja Kopernika - patron roku 2023 w województwie kujawsko-pomorskim. Zgodnie z decyzją Komisji Konkursowej, której członkami byli: dr hab. Dariusz Pniewski, prof. UMK z Instytutu Literaturoznawstwa oraz Wiesława Kwinto-Koczan z Toruńskiego Klubu Poetów przy Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu, III miejsce w konkursie uzyskała uczennica naszej szkoły – Marta Zajączkowska!

„Konkurs pn. „Kopernik był… poetą” został zorganizowany przez Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Wojewódzką Bibliotekę Publiczną – Książnica Kopernikańska w Toruniu. Partnerem projektu był Toruński Klub Poetów przy Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu. W konkursie mogli uczestniczyć uczniowie klas 7­–8 szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych z województwa kujawsko-pomorskiego. Łącznie na konkurs zgłoszono ponad 220 utworów, które zostały nadesłane przez 135 uczniów. Każdy uczestnik miał prawo zgłosić do konkursu maksymalnie 3 utwory”.

Wielkie gratulacje dla Marty!

Anna Babis

Zdjęcia: