30 listopada 2023 20:09 | Aktualności

"Mała książka – wielki człowiek"

„Mała książka – wielki człowiek” to projekt Instytutu Książki skierowany do dzieci z klas pierwszych szkoły podstawowej i ich rodziców, mający na celu przekazanie młodym czytelnikom bezpłatnych, pięknie wydanych i mądrych książek oraz zachęcanie do wspólnego czytania ich z rodzicami. Uczniowie klas pierwszych w dniu 29 listopada zostali zaproszeni do biblioteki szkolnej, gdzie uroczyście odebrali z rąk pani dyrektor Marzeny Zielińskiej oraz pani wicedyrektor Ewy Włodarczyk prezenty w postaci książki pod tytułem „Wnuczka antykwariusza” Justyny Bednarek. Dzieci wysłuchały także wiersza pt.”Książka” w wykonaniu starszych koleżanek z klasy Va oraz wspólnie zaśpiewały piosenkę promującą akcję. Mamy nadzieję, że podarowane pierwszakom książki będą zalążkiem ich wielkiej pasji czytelniczej.

Anna Babis

Zdjęcia: