04 czerwca 2019 10:26 | Aktualności

Zielona Szkoła w Borach Tucholskich

Uczniowie klasy VIIIa wraz z wychowawcą postanowili spędzić ostatni wspólny wyjazd na sportowo. Wzięli udział w zielonej szkole, która miała miejsce w Borach Tucholskich. Po drodze zwiedzili miasto zakochanych – Chełmno. Poznali jego historię związaną z Zakonem Krzyżackim. Głównym punktem programu był udział w spływie kajakowym po rzece Wda oraz wspólna zabawa na terenie ośrodka. Uczniowie poznali zasady gry w podchody oraz w  kwadrant. Trzeciego dnia wyprawy zwiedzili skansen w Szymbarku gdzie można zobaczyć najdłuższą deskę w Europie, wejść do „domku do góry nogami” oraz poznać historię Sybiraków. Opiekę nad uczniami sprawowała pani Marlena Klaban, pan Tomasz Strzelecki oraz wychowawczyni klasy, pani  Katarzyna Cymerman.

Zielona Szkoła w Borach Tucholskich