03 czerwca 2019 21:10 | Aktualności

Wycieczka do Miasteczka Westernowego

Maj i czerwiec to miesiące obfitujące w naszej szkole w wycieczki i inne wyjazdy klasowe.  Wychowawcy klas: IIIa i IVa, pani Agnieszka Górecka oraz pan Jarosław Kępiński, także postanowili zabrać swoich wychowanków w niezwykłe miejsce, a mianowicie do Miasteczka Westernowego Kansas City, niedaleko Grudziądza. I tak 3 czerwca 31 uczniów wraz z opiekunami w piękną słoneczną pogodę wyruszyło na wielką przygodę. Miejsce, które było celem wyprawy to Mega Park zapewniający nie tylko zabawę, ale też edukację, dzięki lekcjom historii i przyrody na żywo.

Wycieczka przebiegła według następującego planu:

Zwiedzanie Mini Zoo,

Przejazd Expressem Kansas City,

Zajęcia rozwijające kreatywne myślenie,

Spacer po specjalnej Jurajskiej Ścieżce Edukacyjnej,

Kraina Baśni, Bajek i Legend,

Kraina Mega Owadów,

Kraina Mega Stworzeń Morskich,

Pokazy westernowe,

Smaczny obiadek,

Paintball i strzelanie z łuku,

Szukanie złota,

Dojenie krowy na czas,

Nauka tańca country.

Program wycieczki - bardzo bogaty i różnorodny, w całości został zrealizowany, a reakcje i zachowanie uczniów podczas wyjazdu wskazują, że założony cel, jakim była integracja zespołów klasowych, także został osiągnięty.

Anna Babis

Wycieczka do Miasteczka Westernowego