16 stycznia 2019 09:19 | Aktualności

Festiwal Gier Planszowych

Urozmaiceniem ferii zimowych dla naszych uczniów było zorganizowanie w SP5  w dniu 15.01.2019 r. Festiwalu Gier Planszowych. Miłośnicy popularnych planszówek mieli okazję spotkać się i porywalizować w miłej, koleżeńskiej atmosferze. Graliśmy w szachy, Chińczyka, Emotionz, Lekturkę, a także w gry, które przynieśli z domu Igor i Borys, np. Mistakos czy Szkoła Magów. Dużą popularnością wśród uczniów i nauczycieli cieszyła się gra pod nazwą Splendor.

Gry planszowe, znane już od tysięcy lat, mają wielu zwolenników i w czasach współczesnych, także w naszej szkole. Nie od dziś wiemy, że ta forma rozrywki wspomaga rozwój intelektualny dziecka, uczy poprzez zabawę. Niewątpliwą zaletą gier planszowych jest integracja w grupie i zacieśnianie więzi międzyludzkich. Dlatego tak wiele popularnych i mniej popularnych planszówek posiadają: świetlica oraz biblioteka szkolna. Przypomnijmy, że w SP5 działa koło szachowe. Tę królewską grę poznają już dzieci w oddziale przedszkolnym.

Zachęcamy dzieci, rodziców i nauczycieli: Grajmy w gry planszowe!

A.Babis, J.Banasik, P.Wojciechowski

Festiwal Gier Planszowych