II Młodzieżowa Sesja Rady Miejskiej

4 czerwca w Miejskim Centrum Kulturalnym w Lipnie odbyła się II Młodzieżowa Sesja Rady Miejskiej. Członkowie Samorządu Uczniowskiego oraz społeczność szkolna również brali udział w tej sesji. W ramach obchodów jubileuszu 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie z naszej szkoły zaprezentowali widowisko słowno - muzyczne. Tematem przewodnim przedstawienia była NIEPODLEGŁOŚĆ widziana oczami młodego Polaka.

Przy takich utworach jak: "Pytasz mnie...", "Ja to mam szczęście..." - nie sposób było się nie wzruszyć. Ponadto widowisko zostało wzbogacone i uzupełnione prezentacją multimedialną przedstawiającą  działania uczniów w szkole dotyczące patriotyzmu (wywiad z młodszymi dziećmi, happening - podczas którego uczniowie utworzyli napis "100 lat" z użyciem białych i czerwonych kartek, film przedstawiający historię Lipna). W tym momencie należy zwrócić uwagę na współpracę nauczycieli i uczniów nad tym wspólnym przedsięwzięciem.

Nad całością projektu czuwały panie: Jolanta Banasik, Agnieszka Wrzosek, Agnieszka Górecka.

II Młodzieżowa Sesja Rady Miejskiej