14 listopada 2023 06:16 | Aktualności

„Polska nasza Ojczyzna – mój rozwój od rodziny do społeczeństwa” – działania innowacyjne w 2b

Uczniowie kl. 2b od września do listopada 2023 roku w ramach działań innowacyjnych „Polska nasza Ojczyzna – mój rozwój od rodziny do społeczeństwa” podejmowali się wielu zadań, w tym realizacji projektów: „Dziecięce kolekcje”, „Dziadek i babcia też byli uczniami”, „Nasze małe, klasowe muzeum” oraz „Narodowe Święto Niepodległości”.

Odbyła się wystaw połączona z prezentacją zbiorów przez kolekcjonerów. Uczniowie poznali pasje swoich kolegów i dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat prezentowanych zbiorów.

Drugoklasiści prezentowali na forum klasy projekty o szkole z czasów swoich dziadków i pradziadków. Były pamiątki, zdjęcia i wiele ciekawych historii.

Dzieci obejrzały również eksponaty muzealne w Izbie Ludowej oraz pamiątki w Izbie Pamięci Poli Negri. Zaś w sali lekcyjnej powstało „Muzeum rodzinnych pamiątek”, a uczniowie opowiadali historie przyniesionych eksponatów.

Ostatnim działaniem uczniów w ramach innowacji „Polska nasza Ojczyzna – mój rozwój od rodziny do społeczeństwa” było uczczenie kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

wych. I. Witkowska

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Zdjęcia: