04 grudnia 2022 20:58 | Aktualności

Wyprawa do Krainy Mikołaja

29 listopada 2022r. dzieci z klasy I a wybrały się na całodniową wycieczkę do Krainy Świętego Mikołaja. Wyprawę rozpoczęto od spaceru z przewodnikiem po bajkowej ścieżce. Wtedy wszyscy przenieśli się do świata baśni. Można było spotkać Jasia i Małgosię, Calineczkę, pałac Królowej Śniegu, Królewnę Śnieżkę z krasnoludkami, niegroźną Babę Jagę, Czerwonego Kapturka i wilka. Kolejną atrakcją była wizyta w domu Świętego Mikołaja. Dalszym punktem była Mennica, gdzie pomocnik św. Mikołaja demonstrował dzieciom jak dawno temu wybijano monety. Po pokazie i wyjaśnieniach, każde dziecko otrzymało pamiątkową monetę z Krainy Św. Mikołaja. Po tych atrakcjach uczniowie udali się do Figloraju, gdzie czekała na nich świetna zabawa oraz ciepły posiłek. Na zakończenie dzieci udały się na wystawę edukacyjną „Kraina Lodu” prezentującą zwierzęta związane z epoką lodowcową oraz nawiązującą do tematyki świątecznej. Najważniejszą jednak rzeczą dla wszystkich dzieci było spotkanie ze Świętym Mikołajem oraz wrzucenie listów do specjalnej skrzynki. Zadowoleni i pełni wrażeń uczestnicy wyprawy wieczorem powrócili do Lipna. Nad dziećmi opiekę sprawowały panie: Agnieszka Górecka, Anna Wiśniewska, Marzena Kępińska.

Zdjęcia: