18 marca 2022 09:07 | Aktualności

Solidarni z Ukrainą!!! Dzieci dzieciom !!!

Solidarni z Ukrainą!!!
Dzieci - dzieciom!!!

Szkoła Podstawowa nr 5 w Lipnie włączyła się w pomoc uchodźcom z Ukrainy.
Na terenie naszego miasta zamieszkała rodzina z Ukrainy, są to kobiety i czworo dzieci:
- chłopiec lat 14
- chłopiec lat 8
- chłopiec lat 3
- dziewczynka 1 roczek.
Prosimy o pomoc dla dzieci, które potrzebują niezbędnych produktów do codziennego życia:
• Dziewczynka ma zaledwie 1 roczek i potrzebuje:
- pampersów rozmiar od 8 do 18 kg
- chusteczki nawilżające
- obiadki w słoiczku
- musy owocowe
- zdrowe soczki
- kaszki
- zabawki odpowiednie do wieku dziecka

• Chłopcy potrzebują:
- kosmetyków:
- szampony
- żele pod prysznic
- pasta do zębów
- mydło
- przybory szkolne
- piżamy
- bielizna
- kolorowanki
- gry odpowiednie do wieku
- książeczki do nauki pisania i liczenia

Zapraszamy klasy chętne do wzięcia udziału w akcji, która rozpoczyna się w dniu 21 marca 2022 r i będzie trwała do piątku 25 marca 2022r.
Bardzo prosimy o włączenie się wychowawców klas w akcję i gromadzenie przyniesionych rzeczy w swoich klasach. W dniu 25 marca wolontariusze wraz z SU odbiorą przygotowane paczki.

Dobro powraca, dlatego przygotowaliśmy dla was niespodziankę. Klasy, które w sposób szczególny wyróżnią się w akcji otrzymają certyfikat, podpisany przez Panią Dyrektor, zwalniający z odpytywania, sprawdzianów i prac klasowych.

Z góry dziękujemy za włączenie się do akcji!!!

Zdjęcia: