19 września 2021 22:49 | Aktualności

SP5 też sprząta świat

Sprzątanie Świata to coroczna tradycja w Szkole Podstawowej nr 5 w Lipnie . Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w akcji , której hasłem przewodnim było : " Myślę , więc nie śmiecę ."
Uczniowie wraz z nauczycielami sprzątali wyznaczone ulice miasta: Żermskiego, Komunalna , Ptasia oraz  tereny przy szkole . Zebrano bardzo dużo śmieci - najwięcej butelek szklanych i plastikowych . Podsumowanie akcji odbyło się na pikniku ekologicznym zorganizowanym przez PUK i Urząd Miasta w Lipnie. Jestem pełna podziwu dla naszych uczniów - w konkursie szkół lipnowskich na największą ilość odpadów - zdobyli pierwsze miejsce. Nagrodę w postaci bonu na 300zł wręczyła Pani Burmistrz Miasta Lipna. Gratuluję uczniom i nauczycielom , którzy aktywnie i z wielkim zaangażowaniem włączyli się w akcję Sprzątania Świata 2021 .

Koordynator akcji - Maria Gurtowska

Zdjęcia: