22 marca 2021 19:04 | Aktualności

DLA KRÓLOWEJ ELŻBIETY II

Queen’s Birthday Card

Królowa kończy 95 lat!

Jej urodziny przypadają 21 kwietnia, jednak obchodzone są zazwyczaj w czerwcu, gdy sprzyja ku temu lepsza pogoda.

Na ulice wychodzą tłumy, odbywają się pochody i świętuje wówczas cały naród ;)

Z tej okazji zachęcamy do wzięcia udziału w nietypowym konkursie.

Stwórz kartę urodzinową dla samej Elżbiety II, oczywiście życzenia napisz w języku angielskim. Zwycięskie karty zostaną wysłane wprost do Buckingham Palace!!!

POSTANOWIENIA OGÓLNE

1.Niniejszy Regulamin określa zasady, zakres i warunki uczestnictwa w konkursie.

2.Organizatorem konkursu są nauczyciele języka angielskiego Szkoły Podstawowej nr 5 im. Jana Pawła II w Lipnie.

3.Tematem konkursu jest najładniejsza własnoręcznie wykonana kartka urodzinowa z okazji 95 urodzin Królowej Elżbiety II.

4.Regulamin konkursu zostanie zamieszczony na stronie szkoły.

CELE KONKURSU

1.Wspieranie działań i możliwości twórczych dzieci i młodzieży.

2.Rozwijanie zainteresowań kulturą krajów anglojęzycznych.

3. Rozwijanie sprawności komunikacyjnych w języku angielskim (napisanie życzeń).

4.Promocja twórczości dzieci.

UCZESTNICY KONKURSU

1.Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Jana Pawła II w Lipnie w kategoriach wiekowych:

Uczniowie klas I-III

Uczniowie klas IV-VIII

2. Udział w konkursie jest jednoznaczny z udzieleniem prawa do nieodpłatnego wykorzystania wykonanej własnoręcznie kartki urodzinowej.

PRACE KONKURSOWE

1. Kratki powinny być wykonane dowolną techniką graficzną lub plastyczną (narysowane, namalowane, wyklejane itp.).

2. Rozmiar kartki – nie większe niż A5.

3. Kartka powinna zawierać życzenia urodzinowe napisane w języku angielskim.

4. Kartka powinna zostać wykonana samodzielnie przez uczestnika konkursu.

5. Na odwrocie kartki należy nakleić małą karteczkę zawierającą imię, nazwisko oraz klasę uczestnika konkursu.

6. Kartkę należy dostarczyć do szkoły. W szatni będzie zorganizowane pudełko, w którym będzie można zostawić kartę. Termin: do 12.04.2021r. Prace dostarczone w późniejszym terminie nie będą brane pod uwagę.

7. Prace oceniane będą w dwóch kategoriach wiekowych: 1-3 (I, II oraz III miejsce) oraz 4-8 (I, II oraz III miejsce) według następujących kryteriów:

zgodność pracy z tematem konkursu,

walory artystyczne,

kreatywność,

oryginalność,
– staranność i estetyka wykonania,

8. Organizatorzy nie zwracają dostarczonych prac.

9.Oceny prac dokona komisja powołana przez Organizatora. Decyzje komisji będą ostateczne.

10.Komisja może przyznać również wyróżnienia.

11.Wytypowane przez Komisję Konkursową prace zostaną nagrodzone upominkami.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!