15 września 2020 19:55 | Aktualności

Międzynarodowy Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki, obchodzony corocznie 15 września to święto kreatywności i zabawy. Tego dnia uczniowie i nauczyciele na całym świecie organizują wiele aktywności i happeningów pomagających dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się bawić.

Skąd wziął się Międzynarodowy Dzień Kropki?

„Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Książka szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów. Poniżej możecie zapoznać się z książką w wersji filmowej jeśli jej nie znacie”.

„Opowiadanie z książki “The Dot” stała się inspiracją dla wielu nauczycieli i dzięki temu w 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”. Święto, obecnie, jest obchodzone już w 108 krajach. Pomysł obchodzenia międzynarodowego dnia kropki ma na celu pobudzać kreatywność i pomysłowość uczniów oraz zachęcać ich do tworzenia”.

Obchody International Dot Day to wspaniały czas do porozmawiania z uczniami na temat ich talentów. Na godzinie wychowawczej uczniowie klasy VIIIb w wyciętych z papieru kolorowych kropkach wypowiadali się graficznie na temat swoich pasji. Mogli też poznać lub przypomnieć sobie talenty swoich kolegów i koleżanek. Po zakończonej pracy w klasie z pojedynczych własnych kropek ułożyli jedną dużą na boisku szkolnym.

Życzymy wszystkim pielęgnowania starych i odkrywania w sobie coraz to nowych talentów, pasji i zainteresowań.

Klasa VIIIb z wychowawczynią

Zdjęcia: