17 maja 2020 22:01 | Aktualności

Z wizytą na wsi – kl. II a

Praca inspirowana książką J. Grabowskiego „Czarna owieczka” pozwoliła dzielić się nam wrażeniami na temat samodzielnie przeczytanej lektury. Uczniowie kl. II a wypowiadali się na temat żyjących w wiejskiej zagrodzie osobników dorosłych i ich potomstwa. Opowiadali o najciekawszych, zdaniem dzieci, przygodach bohaterów. Wyrażali swoje zdania o zachowaniu Metki i innych zwierząt opisanych w utworze. Oglądali ilustracje i zdjęcia przedstawiające zwierzęta hodowane na wsi, podawali ich nazwy, zapisywali je zgodnie z kolejnością alfabetyczną. Wykonali kompozycję przestrzenną na temat: „Wiejska zagroda”. Wycinali elementy z kolorowej tektury, np. ścianyobory, drzwi, okna, płot. Wykonali makietę wiejskiej zagrody z wykorzystaniem zwierzątek z plasteliny. Uzupełniali makietę według własnego pomysłu.

Zdjęcia: