22 stycznia 2020 21:16 | Aktualności

Bezpieczne ferie

W dniu 22 stycznia 2020 r. społeczność szkolna kl.I-V uczestniczyła w apelu wychowawczym pt. „Bezpieczne ferie". Gośćmi tego spotkania byli przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Lipnie oraz Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Poinformowali uczniów o czychających niebezpieczeństwach i zagrożeniach oraz poinstruowali o prawidłowych zachowaniach. Przypomnieli uczniom o zasadach udzielania pierwszej pomocy, w jaki sposób pomóc osobie, pod którą załamał się lód czy uległ innemu wypadkowi.
Największą ciekawość wzbudzały jednak psy, które ratują ludziom życie, gdy biorą udział w ich poszukiwaniach. Opiekunka psów przyppmniala także, jak zachować się, gdy chce zaatakować nas pies.
Oczywiście przypomniano uczniom numery alarmowe i sposób powiadamiania odpowiednich jednostek ratujących życie.
To była bardzo ciekawa lekcja przed zbliżającymi się feriami.

Bezpieczne ferie