25 listopada 2019 21:59 | Aktualności

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Obchodzony co roku 25 listopada Światowy Dzień Pluszowego Misia wpisał się już na stałe w kalendarz naszych szkolnych uroczystości. Tego dnia wyraźnie widać zwiększoną liczbę uczniów SP 5. To dzieci ze swoimi misiami dumnie paradują po szkolnych korytarzach.

W świetlicy szkolnej już kilka dni wcześniej trwały intensywne przygotowania do misiowego święta. Na zajęciach plastycznych dzieci tworzyły wizerunki swoich pluszowych niedźwiadków, kolorowały misiowe malowanki i czytały książki o swoich ulubieńcach. W bibliotece przygotowywały portrety misiów – bohaterów książek i filmów. 25 listopada nastąpiła kulminacja wszystkich prowadzonych działań. Pojawiły się wystawki dziecięcej twórczości. Chłopcy klas czwartych uczestniczyli w bibliotece w quizie o znanych niedźwiadkach. Na zakończenie wszyscy miłośnicy The Teady Bears zrobili sobie zdjęcie ze swoimi ulubieńcami. Tego dnia w naszej szkole pojawiło się 186 pluszowych misiów, dużych i małych. Wszystkie zostały skrupulatnie policzone, zwłaszcza w klasach IV – VIII, ze względu na misiową konkurencję w ramach zmagań klas o Puchar Dyrektora Szkoły.

Koordynatorkami Światowego Dnia Pluszowego Misia były panie: Anita Ćwikła, Jolanta Banasik i Anna Babis.

Anna Babis

Dzień pluszowego misia.