28 października 2019 18:31 | Aktualności

Wycieczka do Torunia kl IIIa

25 października uczniowie z klasy IIIa byli w Planetarium oraz w Centrum Sztuki Współczesnej  w Toruniu.

Obejrzeli wesoły i dynamiczny seans „Cudowna podróż”, który w bardzo przystępny sposób przedstawia podstawowe gwiazdozbiory oraz związane z nimi greckie mity. Dzieci pod opieką astronoma wyruszyli w podróż po Układzie Słonecznym. Lądowali na powierzchni Księżyca i Marsa. Zobaczyli, jak wyglądają z bliska pierścienie Saturna oraz chmury na Jowiszu. Poznali Słońce jako jedną z gwiazd i poszukiwali odpowiedzi na wiele frapujących pytań.

Natomiast na warsztatach edukacyjnych w CSW realizowali projekt „Bohaterowie codzienności”. Poznali sylwetkę Józefa Kosackiego wynalazcy elekromagnetycznego wykrywacza min. Szukali różnych przedmiotów za pomocą wykrywacza do metalu. Poznawali właściwości metali – „łowili” je magnesem. Wykonywali ciekawe zadanie, rozwiązywali zagadki oraz projektowali swoje wynalazki. Obejrzeli również wystawę „Forma”.

Organizatorem wycieczki była wych. Iwona Witkowska, której towarzyszyły
p. Marlena Klaban oraz p. Karolina Kiełbowicz.

wycieczka toruń kl 3a