22 marca 2019 18:35 | Aktualności

Tydzień w bibliotece z … Makebeliefscomix

Makebeliefscomix to bardzo prosta aplikacja, przeznaczona do tworzenia krótkich komiksów, którą można wykorzystać jako element zajęć lekcyjnych. Dla dzieci jest to inspiracja do układania dialogów czy tworzenia zagadek. Uczniowie sami decydują jak długi będzie ich komiks, kto będzie bohaterem, jak potoczy się akcja. Mają możliwość przesuwania postaci, dostosowania jej rozmiaru do okienka, obracanie w prawo lub lewo, a także usuwanie niepotrzebnych elementów. Przez cały tydzień w bibliotece szkolnej uczniowie redagowali swoje autorskie komiksy, traktując to jako dobrą zabawę, a jednocześnie poznając tajniki nowego narzędzia z zakresu TIK (technologii informacyjno - komunikacyjnych).

Pomyślcie, jak moglibyście kreatywnie wykorzystać Makebeliefscomix. Oto link do aplikacji:

Życzę wielu ciekawych pomysłów!

Anna Babis

Tydzień w bibliotece z … Makebeliefscomix