18 grudnia 2018 17:40 | Aktualności

Książka najlepszym prezentem pod choinkę!

W poniedziałek 17 grudnia w naszej szkolnej bibliotece pojawił się bałwanek, nietypowy, bo książkowy. Zachęca on dzieci do wypożyczania na święta książek z naszej szkolnej biblioteki. Prezentami od bałwanka są książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Zostały one specjalnie owinięte w papier, aby dzieci nie mogły zobaczyć ich okładek, ani tytułu, sugerując się podczas ich wybierania, jedynie krótkim opisem na papierze. Uczniowie obiecali, że podłożą sobie wybrane przez siebie książki pod choinkę, a podczas Wigilii odpakują prezenty. Po świętach, będą zobowiązani wprawdzie, oddać je, do biblioteki, ale być może w kolejne Boże Narodzenie poproszą rodziców, właśnie o książkę, a nie o następny telefon komórkowy.

Zapraszam do wypożyczania książek na święta z naszej szkolnej biblioteki!

Anna Babis

Zdjęcia: