14 listopada 2018 19:05 | Aktualności

Lipno na starej fotografii

W środę 14 listopada uczniowie klas: VIa, VIb oraz VIIa wybrali się wraz z paniami: Anną Babis, Jolantą Banasik i Iwoną Fabisiak do Miejskiego Centrum Kulturalnego w Lipnie, aby obejrzeć wystawę fotograficzną pod nazwą „U progu Niepodległości”. Młodzież miała niepowtarzalną okazję, by przenieść się w czasie i zobaczyć, jak nasze miasto wyglądało w początkach XX w. Nie wszyscy wiedzieli, że w Lipnie była synagoga, a na budynku ratusza przez wiele lat widniało rosyjskie godło. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali oprowadzającego po wystawie pana Krzysztofa Kowalewskiego, szukając na fotografiach miejsc i budynków sobie znanych, a pamiętających czasy, kiedy i w Lipnie rodziła się Niepodległość.

Lipno na starej fotografii