24 października 2018 18:11 | Aktualności

Wycieczka klasy IIa do Torunia

23 października dzieci z klasy II a były w teatrze Baj Pomorski oraz w Centrum Sztuki Współczesnej  w Toruniu.
Przedstawienie, które obejrzeli drugoklasiści opowiadało o niezwykłym doktorze, Bonifacym Trąbce - lekarzu opiekującym się wszystkimi zwierzętami w swej  leśnej chatce. Dzieci mogły zobaczyć, na czym polegają poszczególne badania i jak ich działanie pomaga dbać o zdrowie.
Natomiast na warsztatach edukacyjnych „Barwiarnia”  było niezwykle barwnie. Dzieci poznały tajemnice Żółtego, Czerwonego i Niebieskiego. Korzystały z „kolorometru” i grały w ciepło / zimno w przestrzeni CSW.
Atrakcyjnym punktem zajęć okazała się możliwość mieszania farb w  „wirówce kolorów”. Powstały niezwykłe prace. Na koniec – rozgrzani do czerwoności – projektowały pogodne parasolki na niepogodę.
Organizatorem wycieczki była wychowawczyni Iwona Witkowska, której towarzyszyły pani Barbara Ardanowska oraz pani Jola Jaworska.

Wycieczka klasy IIa do Torunia