Tydzień w bibliotece z ... Jigsaw Planet

Tydzień w bibliotece z … Jigsaw Planet

W ostatnim tygodniu lutego w bibliotece szkolnej dzieci zgłębiały tajniki kolejnego narzędzia internetowego, jakim jest Jigsaw Planet. Kto z nas nie lubi układać puzzli? Kawałek po kawałku tworzyć obrazy o różnej tematyce. Umiejętność posługiwania się Jigsaw Planet pozwala na samodzielne tworzenie i układanie dowolnych obrazów przedstawiających zwierzęta, ludzi, pejzaże czy otaczające nas przedmioty. Każdy może zaprojektować takie, jakie mu się najbardziej podobają, dobrać odpowiednią ilość elementów oraz kształt puzzli. Układając naszą układankę mamy możliwość podglądu wybranego przez nas obrazu, a także zmianę koloru tła. Jigsaw Planet to strona, na którą nie trzeba się logować, aby stworzyć własne puzzle, ale wtedy po jej opuszczeniu, nasza układanka znika. Aby można było zobaczyć wynik pracy uczniów, ich puzzle zostały zapisane na koncie nauczyciela. Poniżej znajdują się linki do wszystkich puzzli stworzonych przez uczniów naszej szkoły.

Życzymy miłej zabawy!
Anna Babis