Konkurs plastyczny promujący bibliotekę i czytelnictwo

14 maja 2019 r. miało miejsce rozwiązanie konkursu plastycznego, zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Lipnie. Celem konkursu przeznaczonego dla uczniów klas IV-VII ze szkół podstawowych z terenu miasta Lipna było zaprojektowanie plakatu promującego bibliotekę i czytelnictwo. Szkołę Podstawową nr 5 reprezentowały uczennice klasy VIb: Zuzanna Śmigielska, Karina Plisińska oraz Nikola Kalecka. Dzieci  powitała dyrektor MBP pani Ewa Charyton. Uczniowie wysłuchali ciekawej prelekcji na temat zalet czytania książek oraz uczestniczyli w krótkim konkursie o bibliotece. Następnie zostali wyłonieni zwycięzcy konkursu. Karina zajęła III miejsce, natomiast Zuzia i Nikola otrzymały wyróżnienia.

Serdeczne gratulacje dla dziewcząt!

Anna Babis, nauczyciel bibliotekarz

Konkurs plastyczny promujący bibliotekę i czytelnictwo