08 listopada 2021 11:04 | Aktualności

WYDARZENIA Z ŻYCIA ŚWIETLICY - PAŹDZIERNIK

Początek miesiąca to czas  poświęcony  naszym czworonożnym przyjaciołom. W związku z przypadającym na 4 października Światowym Dniem Opieki nad Zwierzętami, poruszaliśmy temat właściwej opieki na naszymi pupilami. Mówiliśmy także o ich roli w naszym życiu oraz o szacunku i miłości jaką powinniśmy je obdarzać. Przygotowaliśmy wystawę zdjęć swoich pupili oraz gościliśmy chomika o imieniu Maluch.

Kolejne dni upłynęły pod hasłem „Hałasowi powiedz stop, będziesz zdrowy cały rok”. Rozmawialiśmy na temat szkodliwości hałasu i szukaliśmy sposobów na jego zmniejszenie.

W związku ze zbliżającym się Dniem Edukacji Narodowej rozmawialiśmy o znaczeniu pracy nauczyciela oraz  innych pracowników szkoły. Wykonaliśmy laurki oraz bukiety kwiatów, które wręczyliśmy swoim nauczycielom.

Poznaliśmy dary sadów, ogrodów, pól i lasów. Przypomnieliśmy sobie zasady zdrowego odżywiania. Malowaliśmy kosze pełne owoców i warzyw oraz uczestniczyliśmy w konkursie p.n. „Najciekawszy ludzik z owoców i warzyw”.

A oto laureaci:

1. Jan Stasiak kl. I a