08 listopada 2021 11:03 | Aktualności

WYDARZENIA Z ŻYCIA ŚWIETLICY - WRZESIEŃ

Pierwszy dzwonek, pierwsze spotkania i pierwsze wspólne zabawy. We wrześniu wszyscy stawiamy pierwsze kroki, bez względu na to, czy jesteśmy pierwszoklasistami, czy uczniami klas starszych. „Rozkład jazdy” naszej wspólnej podróży przez ten rok szkolny  tworzony jest na nowo tak, żeby bezpiecznie i  z uśmiechem dotrzeć do stacji końcowej o nazwie „Wakacje”. Pierwsze spotkania wypełnione były przekazywaniem informacji na temat  „sekretów” świetlicowych. Wszyscy zobowiązali się do przestrzegania ustalonych zasad. Ważnym tematem, któremu poświęciliśmy szczególną uwagę było bezpieczeństwo w szkole, w drodze do niej i na boisku. W rozmowach często wspominaliśmy wakacyjne przygody i prezentowaliśmy przywiezione pamiątki. Z gorącego lata przeszliśmy do krainy barwnej jesieni. Rozmawialiśmy o zmianach zachodzących w przyrodzie i o darach jakie nam niesie ta piękna pora roku. Spędzaliśmy czas na czytaniu wierszy i opowiadań związanych z jesienią. Uczyliśmy się jesiennych piosenek. Spacerowaliśmy po terenie szkoły, zbierając kolorowe liście, kasztany i żołędzie. Piękno otaczającego nas świata inspirowało nas do tworzenia wielu prac plastycznych.                                                                                                                                   W oczekiwaniu na rodziców odrabialiśmy prace domowe, czytaliśmy, budowaliśmy z klocków, układaliśmy puzzle, graliśmy w różnorodne gry  i zabawy stolikowe. Gdy tylko pogoda dopisywała bawiliśmy się na boisku szkolnym.
Zapraszamy do naszej galerii.

Zdjęcia: