14 listopada 2023 21:57 | Aktualności

Świętujemy Odzyskania Niepodległości 1918 roku

11 listopada obchodzimy Święto Odzyskania przez nasz kraj Niepodległości. Tego dnia w 1918 roku Józef Piłsudski wrócił z niemieckiego więzienia do Warszawy, obejmując urząd Naczelnika Państwa. Rozpoczął się proces tworzenia podwalin Polski, której przez 123 lata nie było na mapie Europy. Nasza szkoła, jak co roku, włączyła się w obchody Święta Niepodległości. Podczas uroczystego apelu uczniowie klasy Va przypomnieli ważne fakty, dzieci z klas pierwszych zaśpiewały okolicznościowe piosenki, cała szkoła pięknie odśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego” oraz pieśni, które poznaliśmy podczas akcji „Do hymnu”. Rozwiązany został także konkurs na najciekawszą Kartkę dla Polski z okazji Święta Niepodległości. Pani Dyrektor Marzena Zielińska zaprosiła całą społeczność uczniowską oraz nauczycieli na lipnowskie uroczystości związane z obchodami Święta 11 Listopada. Uroczystości szkolne przygotowali nauczyciele: Iwona Mroczkowska, Anna Wiśniewska, Joanna Frymarkiewicz, Anna Babis, Marlena Klaban, Krzysztof Przybyszewski.

Anna Babis

Zdjęcia: