03 października 2023 20:40 | Aktualności

Międzynarodowy Dzień bez Przemocy

W dniu 2 października w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień bez Przemocy. Został on ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w dniu 15 czerwca 2016 r., a obchodzony jest corocznie 2 października. W ramach akcji na korytarzu szkolnym została wyeksponowana wystawa tematyczna, która przybliżyła uczniom problem. Pedagodzy i wychowawcy przeprowadzili z uczniami tematyczne zajęcia edukacyjne, podczas których uczniowie podpisywali kontrakt, w którym nie zgadzają się na przemoc. Na korytarzu została ustawiona "Skrzynka przeprosin", do której uczniowie mogli wrzucać listy do koleżanek i kolegów, których chcą przeprosić. Przemoc boli- więc warto stawiać jej czoła i reagować, kiedy komuś dzieje się krzywda.

Zdjęcia: