08 listopada 2022 10:21 | Aktualności

XXII Dzień Papieski- 16 października 2022 roku

Z okazji XXII Dnia Papieskiego, który obchodziliśmy w tym roku pod hasłem „Blask Prawdy”, w naszej szkole został zorganizowany konkurs różańcowy „Przez Maryję do Jezusa”.

Od 3 do 18 października uczniowie klas I- VIII własnoręcznie wykonywali różańce z dowolnie wybranego materiału, wykazując się przy tym wielką pomysłowością. Swoje prace stworzyli z kasztanów,żołędzi, jarzębiny, migdałów, orzechów włoskich, koralików, fasoli, kawy.

Jan Paweł II, patron naszej szkoły, wielokrotnie podkreślał siłę tej modlitwy:

Różaniec to moja ulubiona modlitwa! Taka wspaniała modlitwa! Wspaniała w jej prostocie i jej głębi...”.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce- Szymon Buchalski kl. 5 a

II miejsce Maksymilian Filbrandt kl. 2 a

III miejsce- Marysia Tucholska kl. 4 a

Wyróżnienia : Antoni Kurczyński kl. 3 a, Szymon Kowalski kl. 2 a, Olga Kowalska kl. 8 b.

Gratulujemy!

Zdjęcia: