31 maja 2022 09:36 | Aktualności

WYDARZENIA Z ŻYCIA ŚWIETLICY – MAJ

Tuż po majówce, tj. 4 maja obchodziliśmy  18 rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Dzieci dowiedziały się co to jest Unia Europejska i jakie kraje wchodzą w jej skład. Przypomnieliśmy sobie symbole unijne: flagę, hymn, walutę. Obejrzeliśmy filmy edukacyjne i pracowaliśmy z mapą Europy. A na koniec kolorowaliśmy Syriusza – maskotkę UE w naszych barwach narodowych.

W drugim tygodniu skupiliśmy się na przygotowaniach do Święta Szkoły. Dużo rozmawialiśmy o życiu i dokonaniach Jana Pawła II. Wysłuchaliśmy audiobooka pt. „Jan Paweł II, czyli jak Karolek został papieżem”. Rozmawialiśmy o podróżach papieskich na podstawie książki pt. „O tym , jak Jan Paweł II kilkadziesiąt razy okrążył kulę ziemską”. Uczyliśmy się hymnu szkoły. Śpiewaliśmy piosenki: „Barka” i  „Lolek”. Na zajęciach plastycznych przygotowywaliśmy chorągiewki papieskie i dekorację okienną.

Majowe słońce zachęcało do zabaw na świeżym powietrzu. Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie i kulturze podczas pikników  w plenerze, wycieczkach pieszych i rowerowych.  Obserwowaliśmy jak zielenią się drzewa i rozkwitają kwiaty. Podczas zajęć plastycznych wykonywaliśmy makietę majowej łąki, kwiaty z bibuły i kolorowego papieru.

W ostatnim tygodniu rozmawialiśmy o rodzinie i roli rodziców, a w szczególności mamy. W związku z obchodzonym 26 maja Dniem Matki. Dzieci wykonywały dla mam laurki i kwiaty z bibuły. Słuchały i śpiewały piosenki o mamie. Czytały wiersze i opowiadania poświęcone mamie.

Zapraszamy do galerii.

Zdjęcia: