06 lutego 2022 16:51 | Aktualności

„Ferie na sportowo”

Ferie zimowe to  czas odpoczynku i ładowania akumulatorów do dalszej nauki. Najlepszym sposobem jest oczywiście aktywność fizyczna.  Kiedy jednak aura za oknem nie sprzyja trzeba znaleźć inną alternatywę.
      Nasza szkoła miała dla uczniów pewną propozycję, a mianowicie "Ferie na sportowo". Zajęcia odbywały się na pływalni miejskiej MOSIR Lipno, pod kierunkiem p. Tomasza Strzeleckiego w pierwszym tygodniu ferii, codziennie w godz. 12.30 -14.30. Skierowane były dla uczniów klas IV-VIII. Stanowiły one kolejny etap zapobiegania skutkom braku aktywności fizycznej i integracji spowodowanego pandemią.
      Dzieci w trakcie zajęć na basenie nabywały lub doskonaliły umiejętność pływania w różnych stylach, ale przede wszystkim świetnie się bawiły w towarzystwie rówieśników. Czas szybko upływał i żal było się rozstawać. Wracamy wypoczęci i gotowi do pracy z przekonaniem, że w wakacje ponownie się spotkamy na obozie sportowym.