05 stycznia 2022 17:13 | Aktualności

Zakończenie projektu eTwinning pn. “Literowy Zawrót Głowy”

W grudniu 2021 roku zakończył się, trwający niemal dwa lata, międzynarodowy projekt eTwinning pn. “Literowy Zawrót Głowy”,  założony przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Bolesławcu oraz Szkołę Podstawową nr 5 im. Jana Pawła II w Lipnie. Szkołami partnerskimi były: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Lipnie, Szkoła Podstawowa nr 404 w Warszawie, Zespół Szkół w Pawłowie i Ecole Primaire Publique z Sault Les Rethel we Francji.

Motywem przewodnim wszystkich działań projektowych był polski alfabet, dlatego różne działania przyporządkowane zostały poszczególnym jego literom. Uczniowie mogli wykazać się twórczo w różnych dziedzinach: od literatury do historii, od matematyki po sport. Głównym celem projektu było zaangażowanie dzieci, pokazanie ich pasji, rozwój talentów. W początkowej fazie “Literowego zawrotu Głowy” w pracach projektowych w naszej szkole aktywnie pracowali uczniowie klasy VIIIb (dzisiaj już absolwenci), z czasem dołączały kolejne osoby z klas: IIIa, IIIb, IVb, Va, VIIIa, dzięki którym projekt mógł być kontynuowany.

Wszystkim, którzy wnieśli swój wkład do projektu “Literowy Zawrót Głowy” bardzo dziękuję. Zapraszam do obejrzenia prezentacji podsumowującej wszystkie działania projektowe:

Anna Babis