24 czerwca 2021 10:30 | Aktualności

Osiem lat minęło, jak jeden dzień…

Zakończenie edukacji w szkole podstawowej to ważny moment dla uczniów klas ósmych. Przeżyli oni pod dachem “Piątki” wiele niezapomnianych chwil: najpierw niepewności, gdy po raz pierwszy przekroczyli próg szkoły, potem zaciekawienia związanego z nowymi kolegami, koleżankami, nauczycielami. Z czasem szkoła stała się ich drugim domem, spędzili w niej przecież połowę swojego młodego życia. Nie wszystkim wprawdzie podobały się kartkówki czy odpytywanie przy tablicy, ale te smutne momenty osładzały liczne wycieczki i inne imprezy szkolne. Był to dla uczniów czas budowania pierwszych przyjaźni (a może i miłości?), ale też czas buntu i przekory. Nad wszystkim czuwali niezastąpieni w swej cierpliwości nauczyciele. Ostatnie dwa lata szkolnego życia zaburzyła pandemia koronawirusa. Wychowankowie “Piątki” mieli się przekonać czym jest nauka zdalna. Uczniowie pokazali, że potrafią poradzić sobie w nawet najtrudniejszych sytuacjach i nic nie jest w stanie przeszkodzić im w dotarciu do upragnionego celu. Wszyscy stawili się na egzaminie ósmoklasisty. Dzisiaj na pewno są dojrzalsi i gotowi do rozpoczęcia nowego etapu życia. Zamykają się za nimi drzwi jednej, a otwierają drugiej, nieznanej jeszcze szkoły.

“Wszystko się kończy i wszystko przemija,

I sen się kończy i cudowne marzenia,

Lecz jest coś w życiu, co nigdy nie mija,

A tym są miłe wspomnienia!”

A zatem powspominajmy trochę:

Klasa VIIIb:

Klasa VIIIa: