10 listopada 2019 16:30 | Aktualności

Święto Odzyskania Niepodleglości

8 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Święto Odzyskania Niepodległości. W tym dniu dla uczczenia tego ważnego wydarzenia, uczniowie i nauczyciele byli ubrani w strój galowy ozdobiony własnoręcznie wykonanymi kotylionami.Uczestniczyliśmy także w uroczystym apelu z okazji 101rocznicy odzyskania niepodległości.  Centralnym punktem obchodów tego wspaniałego święta było włączenie się do ogólnopolskiego projektu „ Szkoła do hymnu” i wspólne odśpiewanie tej najważniejszej pieśni dla każdego Polaka o symbolicznej godzinie 11.11. Natomiast uczniów klas trzecich można było zobaczyć w tradycyjnym polskim tańcu "Polonz" W najbliższym tygodniu przedstawiciele klas IV-VIII będą się zmagać z quizem historycznym obejmującym okres niewoli oraz odzyskania niepodległości przez Polskę. Działanie to wynika z planu związanego z turniejem o Puchar Dyrektora Szkoły.

Nad obchodami święta Odzyskania Niepodległości czuwali Pani Iwona Mroczkowska i Pan Andrzej Rudzki. Taniec klas modszych przygotowały Panie Iwona Witkowska i Maria Malicka.

11 listopad

Filmy: