05 września 2019 06:42 | Aktualności

Narodowe Czytanie 2019

W środę 4 września Miejska Biblioteka Publiczna w Lipnie oraz Miejskie Centrum Kulturalne zapoczątkowały tegoroczne Narodowe Czytanie w naszym mieście. Zaproszono kilkunastu gości, między innymi Burmistrza Miasta Lipna pana Pawła Banasika oraz panią wiceburmistrz Jolantę Zielińską. Naszą szkołę reprezentowała pani dyrektor Marzena Zielińska. Podczas tegorocznego Narodowego Czytania słuchamy znanych i mniej znanych nowel polskich pisarzy. Zaproszeni goście prezentowali fragmenty takich utworów jak: „Sachem” Henryka Sienkiewicza, „Katarynka” Bolesława Prusa, „Dobra pani” Elizy Orzeszkowej, „Orka” Władysława Stanisława Reymonta, „Rozdziobią nas kruki, wrony” Stefana Żeromskiego. Pani dyrektor Marzena Zielińska przeczytała fragment noweli pod tytułem „Dym” Marii Konopnickiej. Narodowemu Czytaniu przysłuchiwali się, miedzy innymi, uczniowie klasy VIIb z naszej szkoły. Kilkoro z nich uczestniczyło w quizie ze znajomości treści wybranych utworów, przygotowanym przez panie bibliotekarki. Karina, Wiktoria, Nikola, Julek i Kacper nie mieli problemu z odpowiedziami na pytania i z imprezy wrócili z upominkami w postaci książek.

Anna Babis

Narodowe Czytanie 2019