03 czerwca 2019 13:29 | Aktualności

TYDZIEŃ CHIŃSKI

W ostatnim tygodniu maja w naszej szkole odbył się Chiński Tydzień. Nauczycielka języka angielskiego, pani Dominika Korpalska-Podlaska we współpracy ze stowarzyszeniem Aiesec, gościła u siebie w domu dwie studentki z Chin - Zoe and Abby. Dziewczęta przyjechały jako wolontariuszki, aby uczyć dzieci i młodzież języka angielskiego oraz pokazać im swoje zwyczaje i tradycje. Opowiadały o tradycyjnych potrawach, świętach i charakterystycznych miejscach w Chinach. Uczniowie poznali swoje imiona po chińsku, dowiedzieli się jak wygląda edukacja w Chinach,a przede wszystkim zobaczyli dlaczego warto uczyć się języka angielskiego. Była to zarówno wspaniała zabawa, jak również efektywna nauka.

TYDZIEŃ CHIŃSKI