20 maja 2019 12:42 | Aktualności

Kwietniowi Antypiraci

Kwietniowi Antypiraci to ogólnopolska akcja, której organizatorem jest Kujawsko – Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku. Antypiraci corocznie działają w kwietniu, ponieważ to właśnie w tym miesiącu obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich (23.04) oraz Światowy Dzień Własności Intelektualnej (26.04). Celem akcji jest pokazanie, iż należy szanować własność intelektualną i respektować prawa autorów i twórców. Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem: „Antypiraci dbają o wizerunek”, czyli o to, jak jesteśmy postrzegani, jak nas widzą inni. Przypomnijmy, że „wizerunek” to nie tylko pojedyncze zdjęcie czy filmik, wizerunek tworzy się przez dłuższy czas, dlatego należy o niego dbać i pamiętać, że wszystkie zdjęcia, posty na forach, filmy, teksty, komentarze - to wszystko składa się na nasz wizerunek w social mediach.

Do III edycji Kwietniowych Antypiratów zgłosiły się 62 placówki z różnych stron Polski. Nasza szkoła także zgłosiła swój akces. Pierwszymi Antypiratami zostali uczniowie klasy VIb, którzy podczas zajęć wychowawczych zastanawiali się co robić, aby publikując teksty, zdjęcia i filmy w mediach społecznościowych budować swój pozytywny wizerunek i jak o niego dbać, a także szanować wizerunki innych osób. Efektem zajęć było wykonanie przez uczniów plakatu. Dzieci wypisały na nim hasła, którymi należy się kierować, chcąc być dobrze postrzeganym przez innych w Internecie, następnie plakat został pokazany całej społeczności szkolnej.

Zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnych edycjach akcji.

Koordynatorem akcji „Kwietniowi Antypiracki dbają o wizerunek – III edycja” w Szkole Podstawowej nr 5 była pani Anna Babis.

Kwietniowi Antypiraci