15 listopada 2018 05:53 | Aktualności

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem na lata 2016 – 2020. Jego celem jest poprawa stanu czytelnictwa w Polsce poprzez, między innymi,  finansowe wsparcie bibliotek i uzupełnienie ich zbiorów o nowości wydawnicze.

Szkoła Podstawowa nr 5 przystąpiła do projektu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i uzyskała wsparcie finansowe na kwotę 15.000 zł (w tym wkład organu prowadzącego to 3.000 zł). Kwota ta pozwoliła na wzbogacenie zbiorów bibliotecznych o nowości wydawnicze i lektury szkolne.

W bibliotece szkolnej prowadzone są działania sprzyjające promowaniu i wspieraniu rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży z wykorzystaniem nowo zakupionych książek :

Projekt eTwinning – „W labiryncie książek”,

Konkurs plastyczny – „Ilustracja do ulubionej książki w konwencji Mine Craft’a”,

Selfie z książką,

„To warto przeczytać!” – plakat promujący ulubioną książkę,

Konkurs na najciekawszą zakładkę do książki,

Czytanie fragmentów nowo zakupionych książek w bibliotece i zajęciach lekcyjnych.

Przy opracowaniu listy pozycji, które warto kupić do biblioteki wzięto pod uwagę sugestie uczniów, nauczycieli, rodziców oraz bibliotekarza Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lipnie.

Nowości wydawnicze zostały zaprezentowane społeczności szkolnej oraz rodzicom uczniów podczas spotkania z rodzicami.

Zapraszam do korzystania ze zbiorów biblioteki SP5 i życzę wielu niepowtarzalnych wrażeń podczas lektury nowych książek.

Nauczyciel bibliotekarz

Anna Babis