09 listopada 2018 20:04 | Aktualności

100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

Uroczyście obchodzimy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

W piątek 9.11.2018 r. uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 5 im. Jana Pawła II w Lipnie uczestniczyli w uroczystym apelu poświęconym 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  Na scenie wspaniale zaprezentował się chór szkolny oraz jego soliści. Cała sala śpiewała „Pierwszą Brygadę”, „Przybyli ułani” oraz „Kocham Cię, Polsko!”. Do zadumy skłoniły słuchaczy teksty dotyczące okresu, kiedy nasze młode państwo kształtowało się po 123 latach niewoli. Wzruszeń dostarczył występ dzieci z oddziału przedszkolnego. Na zakończenie pani dyrektor Marzena Zielińska rozdała nagrody w konkursie plastycznym pn. „Moja mała Ojczyzna”. O godz. 11.11 wszyscy uczniowie i nauczyciele uroczyście odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej”.

Imprezę przygotowały panie: I.Mroczkowska, A.Babis, J.Frymarkiewicz, A.Górecka

100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę