25 października 2018 06:38 | Aktualności

Wędrówki po muzeach

Wędrówki po muzeach… i nie tylko…

23 września uczniowie klasy III a i III b uczestniczyli w wycieczce do Torunia. Pierwszym punktem wyprawy było Planetarium im. Władysława Dziewulskiego, w którym uczniowie obejrzeli seans pt. „Cudowna podróż”. Kolejnym punktem wycieczki był Ratusz Staromiejski, a tam wędrówka po dawnych dziejach toruńskich. W Muzeum Okręgowym uczniowie uczestniczyli w ciekawych zajęciach muzealnych: „Rzemieślnicy toruńscy w dawnych wiekach” oraz „Żywe barwy witraża”. Podczas  warsztatów uczniowie dowiedzieli się co to jest cech rzemieślniczy, w jaki sposób powstają witraże. Następnym punktem wędrówki było Muzeum Toruńskiego Piernika. Tam uczniowie odbyli podróż do krainy zmysłów, dowiedzieli się skąd wzięła się nazwa najsłynniejszego toruńskiego piernika „katarzynki”, oraz wypiekli własny piernik dekoracyjny, który stał się pamiątką z wizyty w Toruniu.
Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Anita Ćwikła, Agnieszka Górecka, Dorota Patan.

Wędrówki po muzeach