16 października 2018 15:49 | Aktualności

Marsz Papieski

16 października to szczególna data dla całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 5 w Lipnie. W tym dniu obchodzimy Dzień Papieża Jana Pawła II- święto ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w hołdzie papieżowi-Polakowi. W niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową co roku jest też obchodzony Dzień Papieski. W 2018 roku przypada 40. rocznica tego historycznego wydarzenia. Z tej okazji w naszej szkole został zorganizowany Marsz Papieski.
    Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie z klas IV-VIII  udali się pod pomnik Jana Pawła II, aby oddać hołd temu Wielkiemu Polakowi i podziękować za Jego życie, słowa i świadectwo dobroci. Modlitwę poprowadził ksiądz Bartłomiej Pyka z Parafii Wniebowzięcia NMP w Lipnie. Następnie mogliśmy wysłuchać recytacji wiersza Franka Złakowskiego z klasy VI a „Kochany Panie Boże!”, który został opublikowany w książce pt. „100 modlitw za Polskę” wydanej w związku z Konkursem „Na stulecie Odzyskania Niepodległości- Modlitwa za Ojczyznę”. Wszyscy odśpiewali też dwie pieśni- „Zamierzenie takie Bóg w niebiosach miał” i  „Barkę”.
  Mamy nadzieję, że taka forma obchodów Dnia Papieża wejdzie na stałe do naszego kalendarza szkolnych uroczystości.

Marsz Papieski koordynowały pani Magdalena Motylińska i pani Magdalena Detmer

Marsz Papieski