Klasy piąte i szóste z wizytą w Młynie Wiedzy

20 czerwca 2018r. odbyła się wycieczka do Młyna Wiedzy w Toruniu. Było to ostatnie z przedsięwzięć w ramach projektu unijnego „Nowoczesna edukacja w mieście”. W wyprawie brali udział uczniowie klas piątych i szóstych, którzy w ciągu roku szkolnego podnosili swoje umiejętności poprzez udział w zajęciach dodatkowych wynikających z projektu.

Podczas wycieczki uczniowie poprzez zabawę, badania i doświadczenia poznawali tajniki wiedzy, np. : działanie młyna wodnego, kapsuły galaktycznej czy możliwości wykorzystania podczerwieni. Brały też udział w lekcji fizyki, gdzie poznały działanie siły wyporu oraz lekcji biologii, gdzie zdobyły między innymi informacje na temat pantofelka.

Wycieczka była bardzo kształcąca i intensywna. Dzieci wróciły bardzo zadowolone. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele biorący udział w projekcie: Maria Gurtowska, Jolanta Pucińska, Katarzyna Cymerman, Andrzej Rudzki.

"Nowoczesna edukacja w mieście"