28 września 2018 18:39 | Aktualności

Europejski Dzień Języków Obcych

28 września zgromadziliśmy się w auli szkolnej na spotkaniu poświęconemu motywacji do nauki języków obcych. Europejski Dzień Języków Obcych,obchodzony 26 września, stał się okazją do rozpowszechniania wśród uczniów wiedzy z zakresu kultury krajów anglojęzycznych. Stąd też w naszej szkole uczniowie klasy IVA zaprezentowali najważniejsze informacje o Wielkiej Brytanii i przedstawili słynne postaci. Uczniowie klas VIA,VB oraz VIIB wystąpili w scenkach językowych ukazujących przydatność znajomości języka w różnych sytuacjach życiowych,takich jak: wizyta u lekarza,w restauracji,na dworcu,czy podczas wypełniania formularzy lub ubiegania się o pracę. Publiczność miała okazję przypomnieć sobie o różnych technikach uczenia się języka:poprzez systematyczną naukę słówek,wykorzystywanie piosenek i gier językowych,pomoc koleżeńską,czy korzystając z dodatkowych zajęć z nauczycielem. Spotkanie przebiegało w miłych tonach "Let it be" słynnej grupy The Beatles, w wykonaniu uczennic z klasy VIA oraz utworu "Lemon tree" zespołu Fool's Garden, wykonanego przez uczennice z klasy VIIIA.
Nad przebiegiem spotkania kulturowego czuwały panie Agnieszka Kalińska i Jolanta Pucińska.

Europejski Dzień Języków Obcych