11 czerwca 2018 16:10 | Aktualności

Zielona Szkoła

W dniach 3-6 czerwca 2018r. uczestniczyliśmy w zajęciach Zielonej Szkoły. Było nas 36 osób z klas V i VI (paru z kl. VII). Nasz program zawierał wszystko, na początek niesamowite przeżycie -słuchaliśmy bicia serca naszego patrona Jana Pawła II w supernowoczesnym muzeum w Wadowicach, zajadaliśmy się pysznymi kremówkami (wadowickimi oczywiście) i błyszczeliśmy wiedzą na Jego temat.
Kolejny dzień to adrenalina na maksa- wizyta w Energylandii! Najpierw grzecznie w strefie familijnej, by za chwilę szaleć w strefie ekstremalnej. Niestraszne nam były wszelkie kolejki (oczywiście te, na które wyrazili zgodę nasi opiekunowie -czujne oko pana Andrzeja, pani Joli i Halinki).
Kolejny dzień to Zakopane- oscypki,kapcie, ciupagi, czerwone korale i przebój Sławomira  "Miłość w Zakopanem". Ale to jeszcze nie wszystko, bo kolejny etap to wizyta w Wieliczce i otrzymanie certyfikatów potwierdzających zdobycie pierwszych szlifów w zawodzie górnika na Trasie Górniczej w Kopalni Soli "Wieliczka". Wszyscy pisaliśmy ścianę - naprawdę słona:)
Ostatni dzień to Kraków. Wawel, dzwon Zygmunta, katedra i groby królewskie- to robi wrażenie! Wspaniała lekcja historii i...polskiego (bo Mickiewicz i Słowacki). Pochyliliśmy się przed tablicą ofiar katastrofy smoleńskiej. I do domu...szczęśliwie, cało i zdrowo.
Było super!!! Dziękujemy!!!
Uczestnicy Zielonej Szkoły.