10 czerwca 2018 20:56 | Aktualności

Spotkanie Vb z WOPR-em i Policją

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem uczniów. W związku z tym w ramach godziny wychowawczej wychowawczyni pani Agnieszka Wrzosek oraz uczniowie klasy V b zaprosili na zajęcia profilaktyczne przedstawiciela Lipnowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Pana Pawła Gawrońskiego oraz Powiatowej Komendy Policji w Lipnie Panią sierż. szt. Katarzynę Sobocińską.

Ratownik przeprowadził bardzo ciekawą pogadankę na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą, omawiał podstawowe metody udzielania oraz wzywania pomocy, wskazał niebezpieczeństwa czyhające na dzieci. Przypomniał numery, pod które należy dzwonić w razie niebezpiecznych sytuacji. Zaapelował, aby nie wchodzić do wody po długim pobycie na słońcu oraz bezpośrednio po jedzeniu, a przebywając nad zbiornikami wodnymi należy zachować szczególną ostrożność.

Tematem drugiego spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Policjantka rozmawiała  z uczniami o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach, omówiła zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły.  Dodatkowo poruszono tematykę związaną z odpowiedzialnością karną, jaką mogą ponieść nieletni za swoje czyny wynikające z nieodpowiedzialnego zachowania, jak również profilaktykę uzależnień i szkodliwości społecznej. Policjantka wyjaśniła co to są dopalacze, dlaczego są szkodliwe dla człowieka i jakie konsekwencje prawne mogą być w związku z posiadaniem przez młodego człowieka środków psychotropowych. Prowadząca pogadankę uświadomiła uczniom, że mają prawo czuć się bezpiecznie. Na co dzień mogą liczyć na pomoc ludzi i organizacji, które są do tego powołane.

Uczniowie czynnie uczestniczyli w spotkaniu, dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań dotyczących pracy ratowników wodnych oraz pracy w Policji.

Zajęcia profilaktyczne przeprowadzone przez specjalistów przyczyniają się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych oraz bezpiecznych wśród uczniów.

Spotkanie Vb z WOPR-em i Policją