27 maja 2018 22:24 | Aktualności

MUzeum + MUzyka = Udana Wycieczka!

W piątek 25 maja uczniowie klas szóstych i siódmych wybrali się na wycieczkę szkolną do Gdańska, gdzie zwiedzili Muzeum Drugiej Wojny Światowej. Ta, niedawno powstała, placówka muzealna mieszcząca się w budynku o nietypowym kształcie, przyciąga zwiedzających ekspozycją dotyczącą historii naszego kraju w latach 1939 - 45. Dzieci miały okazję poczuć klimat przedwojennej polskiej ulicy, ale też wczuć się w położenie mieszkańców miasta podczas nalotów w czasie wojny czy stanąć na gruzach zniszczonych domów. Zwiedzanie całej, bogatej, multimedialnej ekspozycji zajęło nam 4 godziny i choć nogi bolały nas już trochę, po zwiedzaniu muzeum udaliśmy się na ul. Długą, aby zobaczyć nieśmiertelnego Neptuna i poczuć klimat urokliwego Gdańska (a przy okazji też zjeść obiadek). Następnie wyruszyliśmy do Bydgoszczy do Filharmonii Pomorskiej na ucztę muzyczną czyli koncert pn. "Cudowny świat bajek Walt'a Disney'a" w wykonaniu orkiestry symfonicznej. Przepiękna muzyka z filmów takich jak: "Piraci z Karaibów", "E.T", "Kraina Lodu", "Władca Pierścieni", "Bambi" czy "Gwiezdne Wojny" wprawiła wszystkich w bardzo dobry nastrój. Organizatorką wyjazdu była pani Iwona Mroczkowska.

MUzeum + MUzyka = Udana Wycieczka!